Garaj kapısı tamiri nasıl yapılır?

Garaj kapısı tamiri nasıl yapılır?

Garaj kapısı tamiri nasıl yapılır?

Garaj kapılarına takılan motorlar genelde uzun süre tamir gerektirmezler. Ancak hareketli diyebileceğim tüm parçalar zaman geçtikçe aşınma ve kullanım tabanlı olarak sorun çıkarmaya başlayabilirler. Ayrıca daha ilk başta yapılan hatalar da bu bakımları gerektirebilmektedir. Örnek olarak eğer motorunuz kapı ağırlığınıza uygun değil ise, bilin ki problem çıkaracaktır. Önce arızaya geçecek sonra da sizden garaj kapısı tamiri için destek bekleyecektir. Üstelik işin içerisindeki ters orantı da şu şekilde kendisini göstermektedir. Daha sık kullanımlar için uygun kapılar bir gün içerisinde belki 70, belki de 100 kez açılır kapanırken siz şahsi kullanım için uygun gördüğünüz “en çok 50” mantığıyla bir kapı yaptırmış oluyorsunuz. Sonra ne yazık ki o kapılar daha uzun ömürlü olurken siz onlardan çok daha sık sorunlar yaşamaya başlayabiliyorsunuz.

Ne yapılmalı?

Ev ya da işyeri hiç fark etmez garaj kapısı tamiri için birilerini aramadan önce kumandanıza bir göz atın. Sorun en basit yolu ile pillerden kaynaklanıyor olabilir ya da piller yerinden çıkmış olabilir. Lütfen kontrol edin. Gerekiyorsa da pilleri değiştirin. İşe yaramadıysa paniklemenize gerek yok. Bir de manuel olarak açmayı deneyin. Evet, bu mümkün. Daha en başında kapınızın montajı gerçekleştirilirken zaten elektrik kesintisi durumunda elle giriş yapılabilmesi için tüm ayar ve donanımlar eklenmişti. Onları kullanarak kapınızı açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Ya işe yaramıyorsa…

Sorununuz bilinçsiz kullanım ve darbelerden kaynaklanıyorsa yapacak hiçbir şeyiniz yok. Ayrıca durum aşırı nem ya da sudan dolayı oluştuğunda ve yetkin olmayan kişiler bir sebepten motorunuza müdahale etmişse sizin işinin ehli birini aramanızın zamanı gelmiş demektir. Mutlaka konunun uzmanlarıyla iletişime geçin, probleminizi en doğru biçimde anlatın. Onlar gelinceye kadar lütfen garaj kapısı tamiri için herhangi bir girişimde bulunmayın. Profesyonel yardımın gelmesini bekleyin. Çünkü ne kadar işin içerisine girerseniz o kadar fazla ücretler ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Eğer garanti süreniz devam ediyor ve sıkıntı kurulum işleminden kaynaklanıyorsa herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz gibi, garanti süreniz bitmiş ya da bitmemiş fark etmez, sorun hatalı kullanımlardan kaynaklanıyorsa çok daha büyük ücretleri ödemek mecburiyetinde kalırsınız.